TOPNAVIGATION

Prøver | Apporteringsprøver - Workingtests - Markprøver

Resultater

Uofficiel Juniortest
Giesegaard Gods
Giesegaardvej 91, 4100 Ringsted
Giesegaardvej 91, 4100 Ringsted
7 deltagere
Janne Vendelbo, tlf. 26231447
Henrik Møller

Team Timberline Lovable Miggi
DK01505/2017
Bestået

Stambogsnummer: DK01505/2017
Født: 28-12-2016
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Leif Szuvalski (40159193) |
Opdrætter:
Janne Vendelbo og Kenneth Lyngby Rajczyk
Far:
Squareclose Nathan of Cardy (DK04186/2016)
Mor:
Hoylake First Lady (DK08361/2014)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Lab Venatu's Lycos
DK06099/2017
Bestået

Stambogsnummer: DK06099/2017
Født: 26-03-2017
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Anders Hansen (23208280) |
Opdrætter:
Heidi Hamberg
Far:
Lockthorn Zinedine Zidan (DK14904/2013)
Mor:
Brown Hunt's Saldo (DK02281/2013)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Balbirnie Omaha
DK06975/2017
Bestået

Stambogsnummer: DK06975/2017
Født: 22-04-2017
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: sort
Ejer | Fører:
Michael Hougaard (+4520475140) | Charlotte kierstein
Opdrætter:
Per Maasbøl
Far:
Brackenbird True Grit (DK07536/2015)
Mor:
Drakeshead Virgo (DK09188/2014)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Lab Dams Donna
DK04944/2017
Bestået

Stambogsnummer: DK04944/2017
Født: 05-03-2017
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Anne Caprani Winkel (22634886) |
Opdrætter:
Jane Dam
Far:
Huntsman's Choice Bosley (DK00480/2010)
Mor:
Trompeterbakkens Priska (DK01392/2010)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Galbuegaards Ronja
DK10960/2017
Bestået

Stambogsnummer: DK10960/2017
Født: 26-10-2016
Race:
Køn: Tæve
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Louise Pedersen (20621502) |
Opdrætter:
Frank Olsen
Far:
Silversnipe Ranger af Timberline (20-0009-12)
Mor:
Klintegårdens Zenta (20-0080-08)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:
Workingtest: Åben Klasse
Giesegaard Gods
Giesegaardvej 91, 4100 Ringsted
Giesegaardvej 91, 4100 Ringsted
25 deltagere
Janne Vendelbo, tlf. 26231447
Morten Højrup

Eiko Carlos
DK07561/2017
Udmærkelse

Stambogsnummer: DK07561/2017
Født: 11-08-2015
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Leif Kristensen (42580101 31642357) |
Opdrætter:
Jens Løgstrup
Far:
Beechbrook Rico (DJR 20-0206-08)
Mor:
Emilsmindes Do Do (DJR 20-0188-10)
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:

Caper Cailies Silver
25-1075-16
Udmærkelse

Stambogsnummer: 25-1075-16
Født: 11-05-2015
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Johan Wickmark (+46 766190061) |
Opdrætter:
Caper Cailies
Far:
Caper Cailie's Challenger (25-1026-16)
Mor:
Ettinmoor Caper Cailies (25-0949-15)
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:
-

Team Timberline I'm A Tracker
DK08648/2016
Udmærkelse

Stambogsnummer: DK08648/2016
Født: 23-04-2016
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Simon Gabel (20659331) |
Opdrætter:
Janne Vendelbo og Kenneth Lyngby Rajczyk
Far:
Team Timberline Victory (DK08239/2014)
Mor:
Hoylake First Lady (DK08361/2014)
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:

Lucky Labrador's T. Woody Woodstock
DK06994/2015
Udmærkelse

Stambogsnummer: DK06994/2015
Født: 07-04-2015
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: gul
Ejer | Fører:
Tina Schilling Hansen (81111660) |
Opdrætter:
Maria Anne Nielsen
Far:
Ellijas Dudley ()
Mor:
Lucky Labrador's ICE Crystal ()
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:

Fendawood Hendricks
DK07401/2017
Udmærkelse

Stambogsnummer: DK07401/2017
Født: 15-08-2015
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Kim Sørensen (56870811/26870680) |
Opdrætter:
D.S.Latham
Far:
Int. FTCH Enjoy de Quatre Cypres (LOSH 0984408)
Mor:
Int. FTCH Ragweed´s Greedy of Fendawood (KCSB3718CW)
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:

Yellowstone Gundogs Hotspot
DK06936/2016
Udmærkelse

Stambogsnummer: DK06936/2016
Født: 21-04-2016
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Lars Mouritsen (20701811) | Annette Mouritsen
Opdrætter:
Lars Mouritsen
Far:
DKFTCH MPM14 Ellijas Dudley af Beechbrook (DK14884/2012)
Mor:
Yellowstone Gundogs Angel (DK04450/2013)
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:

Partridge Happy Viper
DK16715/2015
Udmærkelse

Stambogsnummer: DK16715/2015
Født: 16-09-2015
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: sort
Ejer | Fører:
Stig Andersen (22175530) |
Opdrætter:
Holger Blom Davidsen
Far:
Dk Ftch Mpm 15 Rjk Labdom Pochard (Dk11662/2014)
Mor:
Batmoors`s Leadhills Tarras (Dk07862/2009)
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:

Holten's Luna
DK06248/2015
Udmærkelse

Stambogsnummer: DK06248/2015
Født: 11-04-2015
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Nanna Birgitte Nobel (40203639) | Cim Ulrick von Arenstorff
Opdrætter:
Lars Carl Holten
Far:
Beileys Aguzannis of Fendawood (KC AQ0903334)
Mor:
Holten's Lea (DK17158/2014)
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:

Caper Cailie's Sunshine
SE40671/2014
Udmærkelse

Stambogsnummer: SE40671/2014
Født: 21-05-2014
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Yellow
Ejer | Fører:
Eva Ranten (0705/402617) |
Opdrætter:
Carin och Isac Träffe
Far:
Caper Cailie's Challenger (S25248/2009)
Mor:
Ettinsmoor Caper Cailie's (SE31321/2013)
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:
-

Rævsager Tess Lina
DK01520/2016
Udmærkelse

Stambogsnummer: DK01520/2016
Født: 12-01-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: sort
Ejer | Fører:
Klaus Wetterberg (0046-76 829 51 54) |
Opdrætter:
Kennel Rævsager
Far:
Aspijana Kovo (DK12728/2014)
Mor:
Heley Davidson (DK20296/2014)
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:

Bjoljahn Flaming Thunderbird
DK01171/2015
Udmærkelse

Stambogsnummer: DK01171/2015
Født: 22-09-2014
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Lise Gørtz (26294224) |
Opdrætter:
Benedicte Bjoljahn
Far:
Stormy Night's Heimdal (DK01163/2015)
Mor:
Bjoljahn Misha Gainja (DJR 20-0399-07)
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:

Fendawood Jenner
DK13935/2016
Udmærkelse

Stambogsnummer: DK13935/2016
Født: 28-02-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Morten Kirkbak (44644419) |
Opdrætter:
DS Latham
Far:
FTCH Beileys Aguzannis of Fendawood ()
Mor:
Fendawood Dancefloor ()
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:

Stenhøjgårds Frida
DK04329/2016
Udmærkelse

Stambogsnummer: DK04329/2016
Født: 13-03-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: sort
Ejer | Fører:
Jan Lorenzen (40407049) |
Opdrætter:
JAN LORENZEN
Far:
Kelmagra Cruise (DK18857/2015)
Mor:
DK FTCH DK BRCH DK JCH Stenhøjgårds Brit (DK07398/2009)
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:

Maxjan's Aggie
DK08128/2015
Udmærkelse

Stambogsnummer: DK08128/2015
Født: 03-05-2015
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Lotte Andersen (27242207) |
Opdrætter:
Mette og Stig Andersen
Far:
DKTMrjk MPMrhk13 DKFTCHrjk Jobeshill Olof (DK07488/2014)
Mor:
UHM Thirsgaards Ronja (DK03929)
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:
Workingtest: Vinderklasse
Giesegaard Gods
Giesegaardvej 91, 4100 Ringsted
Giesegaardvej 91, 4100 Ringsted
19 deltagere
Janne Vendelbo, tlf. 26231447
Kenneth Rajczyk, Søren Kehling, Carsten Junker Nissen, Mads Kristoffersen

CielFreja
DK03975/2015
1. Vinder

Stambogsnummer: DK03975/2015
Født: 25-03-2013
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Sophus Jacobsen (20249189) |
Opdrætter:
Thomas Victor Andersen
Far:
Brindlebay Brimstone af Beechbrook (DK14874/2012)
Mor:
Bjoljahn Serene Selma (DK13303/2015)
Placering:
1. Vinder
Info på Hundeweb:

Lærkeredens Heimdal
DK07202/2014
2. Vinder

Stambogsnummer: DK07202/2014
Født: 19-04-2014
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:
Ejer | Fører:
Michael Andersen (41668873) |
Opdrætter:
Far:
()
Mor:
()
Placering:
2. Vinder
Info på Hundeweb:

Reedsweeper's Red Bull
SE37341/2011
3. Vinder

Stambogsnummer: SE37341/2011
Født: 23-04-2011
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Lena Högfeldt (+46 70 662 00 31) |
Opdrætter:
Helena & Fredrik Lindström
Far:
DKJCH Lakedown Diawl Bach (S26262/2009)
Mor:
SEJ(j)CH Reedsweeper's Aquila (S28081/2009)
Placering:
3. Vinder
Info på Hundeweb:
-

Scotsgap Gathwin
DK10706/2014
Udmærkelse

Stambogsnummer: DK10706/2014
Født: 07-06-2014
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Søren Hauber Nielsen (29641056) |
Opdrætter:
Danny Christensen
Far:
GB FTCH Drakeshead Vodka (KCSB 4412CW)
Mor:
DK FTCH DK TM Scotsgap April (DK09865/2014)
Placering:
Udmærkelse
Info på Hundeweb:
Apporteringsprøve
Ugerløse
Ubberupvej 15, 4350 Ugerløse
Ubberupvej 15, 4350 Ugerløse
12 deltagere
Gitte Rasmussen, tlf. 30423395
Martin Villebæk

Team Timberline I'm A Tracker
DK08648/2016
Bestået

Stambogsnummer: DK08648/2016
Født: 23-04-2016
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Simon Gabel (20659331) |
Opdrætter:
Janne Vendelbo og Kenneth Lyngby Rajczyk
Far:
Team Timberline Victory (DK08239/2014)
Mor:
Hoylake First Lady (DK08361/2014)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Valborup's Ellamy
DK15760/2015
Bestået

Stambogsnummer: DK15760/2015
Født: 29-08-2015
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Malene Folmer Jensen (51290739) |
Opdrætter:
Henrik Jørgensen
Far:
Jobeshill Olof (DK07488/2014)
Mor:
Lochiness Carolina (DK12768/2008)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Hegnsager Wilma
DK05641/2016
Bestået

Stambogsnummer: DK05641/2016
Født: 29-02-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Christian Kastenskov (31720028) |
Opdrætter:
Hegnsager
Far:
Ferbury Lancelot of Smithsteads (KCSB 2285CX)
Mor:
Locksley Gundogs Xitd (DK17243/2014)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:
Apporteringsprøve
Skælskør
Gedehavevej 39, 4230 Skælskør
Gedehavevej 39, 4230 Skælskør
20 deltagere
Nanna Hansen, tlf. 51242949
Kenneth Rajczyk, Henrik Møller Rasmussen

Yellowstone Gundogs Hotspot
DK06936/2016
Bestået

Stambogsnummer: DK06936/2016
Født: 21-04-2016
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Lars Mouritsen (20701811) | Annette Mouritsen
Opdrætter:
Lars Mouritsen
Far:
DKFTCH MPM14 Ellijas Dudley af Beechbrook (DK14884/2012)
Mor:
Yellowstone Gundogs Angel (DK04450/2013)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Partridge Happy Viper
DK16715/2015
Bestået

Stambogsnummer: DK16715/2015
Født: 16-09-2015
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: sort
Ejer | Fører:
Stig Andersen (22175530) |
Opdrætter:
Holger Blom Davidsen
Far:
Dk Ftch Mpm 15 Rjk Labdom Pochard (Dk11662/2014)
Mor:
Batmoors`s Leadhills Tarras (Dk07862/2009)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Frida
DK13744/2016
Bestået

Stambogsnummer: DK13744/2016
Født: 03-07-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Jacob Gulmann (20127079) |
Opdrætter:
Martin Hansen
Far:
Millsey Barra (DK09418/2015)
Mor:
Mid -Lab Corvette (DK08173/2011)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Roekull Xakt
SE51718/2016
Bestået

Stambogsnummer: SE51718/2016
Født: 28-08-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Martina Hansson (46703426747) |
Opdrætter:
Ann-Kristin Nilsson
Far:
Ragweed's Travel of Craighorn (KCAH902862)
Mor:
Roekull Inkas Lowa (SE13084/2012)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:
-

Yellowstone Gundogs Hi-Five
DK06942/2016
Bestået

Stambogsnummer: DK06942/2016
Født: 21-04-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Lars Mouritsen (20701811) |
Opdrætter:
Lars Mouritsen
Far:
DKFTCH MPM14 Ellijas Dudley af Beechbrook (DK14884/2012)
Mor:
Yellowstone Gundogs Angel (DK04450/2013)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Let's go Pink von coffeemilk&sugar
DRC-L 1520145
Bestået

Stambogsnummer: DRC-L 1520145
Født: 05-12-2015
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: sort
Ejer | Fører:
Kathrin Bockholt (+49 160-96461252) |
Opdrætter:
Kathleen Schneiderheinze
Far:
Blackthorn Heze (MET-3093/09)
Mor:
Gretchen-Fiene von coffeemilk&sugar (DRC-L 1217190)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:
-

Locksley Gundogs Debbie
DK09060/2015
Bestået

Stambogsnummer: DK09060/2015
Født: 10-04-2015
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Rebekka Jung (30456100) |
Opdrætter:
Anne Ellebæk Kehling
Far:
Seahill High Wind Gunner's Joker (DK05085/2010)
Mor:
Locksley Gundogs Unique Penny (DK133303/2014)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Sea-Croft Nice n´ Shiny
SE13202/2016
Bestået

Stambogsnummer: SE13202/2016
Født: 13-12-2015
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Svart
Ejer | Fører:
Malin Elving (0736397855) |
Opdrætter:
Birgitta Bernadotte
Far:
Blackthorn Bion (FIN55214/07)
Mor:
Sea-Croft May It Be (SE21142/2010)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:
-

Beechbrook Yellow Dewey
DK08750/2016
Bestået

Stambogsnummer: DK08750/2016
Født: 27-04-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Heidi Hamberg (21462369) |
Opdrætter:
Niels Henrik Hansen
Far:
DKFTCHrjk MPMrjk14 Ellijas Dudley (DK14884/2012)
Mor:
Crape Neptune (DK13145/2014)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:
Uofficiel Juniortest
Skælskør
Gedehavevej 39, 4230 Skælskør
Gedehavevej 39, 4230 Skælskør
16 deltagere
Nanna Hansen, tlf. 51242949
Kristian Rævsager

Team Timberline Lovable Miggi
DK01505/2017
Bestået

Stambogsnummer: DK01505/2017
Født: 28-12-2016
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Leif Szuvalski (40159193) |
Opdrætter:
Janne Vendelbo og Kenneth Lyngby Rajczyk
Far:
Squareclose Nathan of Cardy (DK04186/2016)
Mor:
Hoylake First Lady (DK08361/2014)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Team Keis hans
DK062008/2017
Bestået

Stambogsnummer: DK062008/2017
Født: 22-03-2017
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Mette Kozeluh (31766230) |
Opdrætter:
Karen keis Hansen
Far:
Silversnipe ranger (DK06517/2014)
Mor:
Team keis Mille coco (DK13411/2014)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Lycik Barton
DK12102/2017
Bestået

Stambogsnummer: DK12102/2017
Født: 10-06-2017
Race: Labrador
Køn: Han
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Michael Jørgensen (21543790) |
Opdrætter:
Jørgen Lycik
Far:
Lycik Barry (Dk02844/2016)
Mor:
Lycik Gin (Dk13824/2014)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Caper Cailie's Memory Premier
DK15161/2017
Bestået

Stambogsnummer: DK15161/2017
Født: 09-02-2017
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Janne Vendelbo (26231447) | Janne Vendelbo
Opdrætter:
Carin og Isac Träffe
Far:
Team Timberline Avon River (DK07498/2014)
Mor:
Caper Cailie's Sunshine (SE40671/2014)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Hareskoven´s Emma
DK01811/2017
Bestået

Stambogsnummer: DK01811/2017
Født: 26-12-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Brun
Ejer | Fører:
Karen Krogh-Jensen (29664922) |
Opdrætter:
Frank Jacobsen
Far:
Z-labben's Brown Ztophpher (DK13947/2009)
Mor:
Kjelgaard's Dana (DK11124/2012)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Guns Choice Britney
DK09625/2017
Bestået

Stambogsnummer: DK09625/2017
Født: 17-04-2017
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Gert Svenningsen (53964892) |
Opdrætter:
Jesper Brahe
Far:
Lycik Trim (DJR 20-0030-12)
Mor:
Skerryview Annabelle (DK08217/2017)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

GameKeepers Gundog Asti
DK04986/2018
Bestået

Stambogsnummer: DK04986/2018
Født: 16-04-2017
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Bjarne Kruse (22454801) |
Opdrætter:
GameKeepers Gundog
Far:
Seehill High Wind Taff Porter (20-0031-17)
Mor:
Ladegaard's Sasja (20-0654-10)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Chaser Tynegate Hazel
DK03930/2017
Bestået

Stambogsnummer: DK03930/2017
Født: 25-02-2017
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Pil Olsen (26151813) |
Opdrætter:
Alan Mattison
Far:
Garagill Pike (MET3767/H/11)
Mor:
Levenghyl Duck N Dive (DK10548/2015)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Team Timberline Malelani
DK07980/2017
Bestået

Stambogsnummer: DK07980/2017
Født: 12-04-2017
Race: Labrador
Køn:
Farve: sort
Ejer | Fører:
Henrik Møller Rasmussen (21270858) |
Opdrætter:
Janne Vendelbo
Far:
GBFTCH Waysgreen Apollo (KCSB 3193CV)
Mor:
Team Timberline Dimple (DK11161/2014)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Mekoro Wryneck
DK011357/2018
Bestået

Stambogsnummer: DK011357/2018
Født: 11-04-2017
Race: Labrador
Køn:
Farve: Gul
Ejer | Fører:
Morten Højrup (25563898) |
Opdrætter:
Mrs. S Wilkinson
Far:
Amancio Falcon (2681CX)
Mor:
Mekoro Thundersnow (AS02990105)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:

Holten's Billy
DK08241/2017
Bestået

Stambogsnummer: DK08241/2017
Født: 09-04-2017
Race: Labrador
Køn:
Farve: gul
Ejer | Fører:
Iben Holten (20330845) |
Opdrætter:
Lars Carl Holten
Far:
Longcopse Bertie (KCSB 3900CU)
Mor:
Holten's Lea (DK17258/2014)
Placering:
Bestået
Info på Hundeweb:
Workingtest: Vinderklasse
Broby
Landevejen 5, 5672 Broby
Landevejen 5, 5672 Broby
11 deltagere
Lars Mouritsen, tlf. 20701811
Michael Rosenlund, Henrik Møller, Lars Vennevold, Henrik Møller Rasmussen
Workingtest: Vinderklasse
Bavelse Gods
Skovridervej 17, 4171 Glumsø
Skovridervej 17, 4171 Glumsø
20 deltagere
Henrik Møller Rasmussen, tlf. 21270858
Jørgen Lycik, Mads Kristoffersen, Henrik Møller, Håkan Hansson

Brown Hunt's Cenzo
DK08870/2015
1. Vinder

Stambogsnummer: DK08870/2015
Født: 06-05-2015
Race: Labrador
Køn:
Farve: Sort
Ejer | Fører:
Andreas Artmann (30758441) |
Opdrætter:
Pernille Lillevang
Far:
Labdom Pochard (DK11662/2014)
Mor:
Brown Hunt's Zig Zag (DK21849/2008)
Placering:
1. Vinder
Info på Hundeweb: